EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkishChinese (S)
twitter
Bakanlar, Namet’in Şanlıurfa tesislerini ziyaret etti
Salı, 14 Mayıs 2013 11:01

NAMETGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı M. Mehdi Eker ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 12 Mayıs 2013 Pazar günü, Namet Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Şanlıurfa’daki Entegre Besi ve Et Tesisi’ni ziyaret ettiler
 
Şanlıurfa milletvekili Mehmet Akyürek ve Vali Celalettin Güvenç başta olmak üzere, mülki erkandan, iş dünyasından ve sivil toplum kuruluşlarından önde gelen isimler de ziyarete iştirak ederek, Namet Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Kayar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Kayar, Yönetim Kurulu Üyeleri Hikmet Kayar, Özcan Albak, Genel Müdür N. Tarık Kayar ve Yönetici Osman Temelli’den tesisle ilgili bilgi aldılar.
 
Namet Şanlıurfa Entegre Besi ve Et Tesisi
 
Namet Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin, Rekabet Kurulu’nun 31 Ocak 2013 tarihinde verdiği izinle satın aldığı tesisin temeli, Koç-Ata ortaklığı ile 1999 yılında atıldı. 11 Ekim 2000 tarihinde resmen faaliyete geçti. 
 
Halen Namet bünyesinde etkinlik gösteren Şanlıurfa Entegre Besi ve Et Tesisi, 740 bin m2’lik açık alan üzerine kuruludur. Besi çiftliğinin bulundurabilirlik kapasitesi 30 bin, yıllık yetiştirme kapasitesi 8 aylık beside 40 bin 6 aylık beside 50 bin büyükbaş havyandır. Ayrıca tesis bünyesinde yeter uzaklıkta 2 bin 200 baş kapasiteli karantina işletmesi mevcuttur.
 
Çiftlikte halen 2 bin 500 adet büyükbaş hayvan bulunmaktadır. Namet’in hedefi kısa zamanda bu rakamı 30 bin seviyesine çıkarmaktır.
 
Tesisin kesimhanesi ise, günde 2 bin 500 adet küçükbaş ve 350 adet büyükbaş hayvan kesim kapasitesine sahiptir.

Lütfen Paylaşın

Submit Bakanlar, Namet’in Şanlıurfa tesislerini ziyaret etti in Delicious Submit Bakanlar, Namet’in Şanlıurfa tesislerini ziyaret etti in Digg Submit Bakanlar, Namet’in Şanlıurfa tesislerini ziyaret etti in FaceBook Submit Bakanlar, Namet’in Şanlıurfa tesislerini ziyaret etti in Google Bookmarks Submit Bakanlar, Namet’in Şanlıurfa tesislerini ziyaret etti in Stumbleupon Submit Bakanlar, Namet’in Şanlıurfa tesislerini ziyaret etti in Technorati Submit Bakanlar, Namet’in Şanlıurfa tesislerini ziyaret etti in Twitter
 

 
skoc65