EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkishChinese (S)
twitter

KESKİNOĞLU
Keskinoğlu Tav. ve Dam. İşl. San. Tic. A.Ş.
Kayalıoğlu Kasabası Akhisar/Manisa
T: +90 236 427 25 72
F: +90 236 427 25 65
E-Mail: keskinoglu@keskinoglu.com.tr
Web: www.keskinoglu.com.tr 

Fem Lojistik, “soğuk zincir mikro dağıtım” hizmetiyle Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi
Çarşamba, 12 Mayıs 2010 00:44

Keskinoğlu, Fem Lojistik’e yaptığı 1,5 milyon TL yatırımla zincir marketlere ve tedarikçilerine yüzde 20’nin üzerinde tasarruf sağlayacak

Keskinoğlu Şirketler Grubu’nun toplam 20 milyon TL yatırımla kurduğu FEM Lojistik, gıda sektörüne sunduğu frigofrik blok taşımacılık ve parsiyel taşımacılıktan sonra hizmetlerine Türkiye’de bir ilk olan “soğuk zincir mikro dağıtım”ı ekledi. FEM Lojistik, zincir marketlerin sabit maliyetlerindeki en önemli kalemlerden biri olan dondurulmuş ürünlerin tedarikçiden alınması, depolanması ve Türkiye’deki tüm şubelerine ulaştırılmasını kapsayan soğuk zincir mikro dağıtım hizmeti ile zincir marketlere ve marketlere ürün sağlayan üreticilere sunduğu taşıma ve depolama hizmeti ile yüzde 20’nin üzerinde tasarruf sağlamayı hedefliyor.

Soğuk zincir mikro dağıtım hizmetinin arkasında 47 yıllık Keskinoğlu tecrübesinin bulunduğunun altını çizen Keskinoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlama Grup Başkanı Keskin Keskinoğlu, “Türkiye’de -18°C dondurulmuş ürünler için mikro dağıtım hizmetini sunan ilk firmayız. Bu hizmetle; zincir marketlerin Türkiye’nin tüm noktalarındaki tedarikçilerinden donuk ürünleri alıyor, Türkiye’nin 7 noktasında bulunan -18 dereceli donuk depolarımızda stokluyoruz. Gelen ürün siparişine göre dağıtım yaptığımız gibi; raftaki eksik ürünleri de tespit edip rafta yer almasını sağlıyoruz. Böylece zincir marketlerin sabit yatırım maliyetlerinde yüzde 20’nin de üzerine çıkan önemli bir tasarruf imkânı sağladığımız gibi zincir mağazalara ürün veren üretici firmaların da satış kaybı yaşamasının önüne geçiyoruz. Türkiye’de bu konuda önemli bir hizmet açığı olduğunu görünce bu alana 1,5 milyon TL yatırım yaptık ve deneme süresi başarıyla tamamlanan soğuk zincir mikro dağıtım projemizle Türkiye’nin birçok zincir marketine hizmet vermeye başladık. 2008 yılında kurduğumuz FEM Lojistik’in 2010 ciro hedefi 35 milyon TL ve ciromuzun yüzde 5-10’luk kısmını bu yeni hizmetimizle gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Blok taşımacılıkta 81 il 850 ilçeye üstün donanımlı uydudan takip edilen araç ve kasa içi ısı kontrollü genç filosu ve eğimli şoför kadrosu ile hizmet veren FEM Lojistik, parsiyel taşımacılıkta ise şu anda gıda sektöründe 180 firmanın çözüm ortağı. Donuk ürün parsiyel taşımacılığında yüzde 45 pazar payına sahip olan FEM Lojistik yılsonunda bu rakamı yüzde 65’e çıkarmayı hedefliyor.

Lütfen Paylaşın

Submit Fem Lojistik, “soğuk zincir mikro dağıtım” hizmetiyle  Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi in Delicious Submit Fem Lojistik, “soğuk zincir mikro dağıtım” hizmetiyle  Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi in Digg Submit Fem Lojistik, “soğuk zincir mikro dağıtım” hizmetiyle  Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi in FaceBook Submit Fem Lojistik, “soğuk zincir mikro dağıtım” hizmetiyle  Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi in Google Bookmarks Submit Fem Lojistik, “soğuk zincir mikro dağıtım” hizmetiyle  Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi in Stumbleupon Submit Fem Lojistik, “soğuk zincir mikro dağıtım” hizmetiyle  Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi in Technorati Submit Fem Lojistik, “soğuk zincir mikro dağıtım” hizmetiyle  Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi in Twitter
 

 
skoc65