EnglishArabicFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkishChinese (S)
twitter
Ülker, GİMDES'ten Helal Sertifika alacak
Cuma, 24 Şubat 2012 10:00

Ulker-logoÜlker Grubu, ürünlerine yönelik 'helal sertifikalandırma' için harekete geçti

Ülker, özellikle Ortadoğu ve Afrika ülkelerinde ihracatını artırmak için Türkiye'nin ilk helal gıda sertifikası veren kurumu olan Gıda Ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme Ve Sertifikalama Araştırmaları Derneği GİMDES'ten ürünleri için 'helal sertifikası' alacak. Sertifika ilk olarak süt ürünleri grubu için alınacak.

İlk sertifika süt ürünlerine

Sertifika için yaklaşık bir yıldır GİMDES'le görüşmelerini sürdüren Ülker, ilk adım olarak dün Sakarya'da bulunan süt ürünleri fabrikasında, yaklaşık 200 personeline 'helal gıda' konusunda seminer verdi. Seminer, GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kami Büyüközer ve ekibi tarafından verildi. Gün boy süren eğitim programında 'helal gıdanın önemi' 'temizlik' 'helal ürün şartları' gibi konularında bilgiler personele aktarıldı. Büyüközer, helal sertifikalandırma sürecinde yapılacakları personelle paylaştı.

4 ayrı fabrikaya aynı anda denetim

Ülker, GİMDES tarafından kendilerine verilen yol haritasında istenenleri tamamladığında sertifikasını alabilecek. GİMDES tarafından gerekli laboratuvar tahlilleri yapılacak, ürünlerde kullanılan katkı maddeleri incelenecek. Yakın bir tarihte GİMDES, Ülker'in Türkiye'nin farklı yerlerindeki 4 ayrı süt fabrikasında aynı anda denetim yapacak ve bir hafta içinde sertifika verecek. Daha sonra çikolata ve makarna grupları için sertifikalandırma çalışmaları başlatılacak.
Kaynak: Yeni Şafak

 


Lütfen Paylaşın

Submit Ülker, GİMDES'ten Helal Sertifika alacak in Delicious Submit Ülker, GİMDES'ten Helal Sertifika alacak in Digg Submit Ülker, GİMDES'ten Helal Sertifika alacak in FaceBook Submit Ülker, GİMDES'ten Helal Sertifika alacak in Google Bookmarks Submit Ülker, GİMDES'ten Helal Sertifika alacak in Stumbleupon Submit Ülker, GİMDES'ten Helal Sertifika alacak in Technorati Submit Ülker, GİMDES'ten Helal Sertifika alacak in Twitter
 

 
skoc65